Tu nás nájdete

Aktuálne

Aktuálne správy, udalosti a šport na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach. Podrobnejšie informácie o udalostiach si môžete pozrieť v kalendári.

Pozvánka na Vianočný jarmok

 • Napísal/a: Mgr. Jana Lörincová, ŽŠR
 • 15 december 2017

Pozvánka jarmok 17

Okruhy tém k PČOZ a TČOZ MS farmaceutický laborant

 • Napísal/a: Mgr. Jozef Košč
 • 13 december 2017

Zverejňujeme okruhy tém pre k PČOZ a TČOZ MS  v školskom roku 2017/2018 pre študijný odbor farmaceutický laborant.

19. ROČNÍK SÚŤAŽE ZEMPLÍNSKE PERO 2017

 • Napísal/a: Mgr. Mária Kirnágová
 • 11 december 2017

Seneca povedal, že skutočná sláva má pozostávať v robení toho, o čom je hodné písať a v písaní zaznamenávať to, čo je hodné čítať.
Aj žiačky našej školy sa rozhodli ísť touto cestou a dokázať, že aj ich práce sú hodné čítania. 8. decembra sme sa zúčastnili vyhodnotenia súťaže Zemplínske pero, na ktorej začínajúci autori ukazujú, ako dokážu pracovať so slovom. Súťaž každoročne organizuje Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach. Tento rok sa súťaže zúčastnili tri žiačky našej školy: Tamara Demetrová (I. ZA) s poéziou, Kristína Glogovská (III. FL) a Ľubomíra Vargová (IV. ZB) s prózou, ktoré súťažili v 3. kategórii (stredné odborné školy a gymnáziá).
Tretie miesto si odniesla Tamara Demetrová za svoju poetickú tvorbu a Ľubomíra Vargová za prozaickú tvorbu.
Zúčastneným aj výherkyniam srdečne blahoželáme a želáme im, aby ich inšprácia vydržala čo najdlhšie a aby ich práce vždy stáli za čítanie!

Cena primátora mesta Michalovce

 • Napísal/a: Učitel SZSMI
 • 11 december 2017

Cena primátora mestaDňa 8. 12. 2017 na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Michalovciach pri príležitosti odovzdávania ocenení Mestské zastupiteľstvo udelilo Strednej zdravotníckej škole Cenu primátora mesta. Cena bola udelená za dlhoročnú úspešnú prácu v zdravotnícko-pedagogickej oblasti.

Slovami pána riaditeľa RNDr. Dušana Žaludka:

"Tento významný úspech by nebolo možné dosiahnuť bez obetavej práce všetkých zamestnancov školy. Nech nás všetkých pri našej náročnej práci sprevádza myšlienka Johna Deweya: Vzdelávanie nie je príprava pre život, vzdelávanie je život sám. "

Vyhodnotenie 2. roč. výtvarnej súťaže - Deň bez cigariet a týždeň bez drog

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, PhDr. Ivana Jenčíková, Mgr. Ľubica Terebeššyová,, jaz. korekcia článku Mgr. S. Markovičová
 • 07 december 2017

Deň bez cigariet a týždeň bez drog

Fajčenie zabíja!
Fajčenie patrí medzi najčastejšie príčiny úmrtí na celom svete. Viete o tom, že ročne zomrie približne 3,5 milióna ľudí na následky fajčenia?
Vážte si samých seba a nefajčite, pretože fajčenie spôsobuje vážne zdravotné problémy. Je dokázané, že fajčenie má negatívne účinky na každý jeden ľudský orgán. Preto radšej NIKDY nesiahnite po cigarete a pokúste sa o tom presvedčiť aj svojich kamarátov, na ktorých vám ZÁLEŽÍ !

Čítať ďalej...

Mikuláš v detských jasliach

 • Napísal/a: Mgr. Jana Gažíková, Mgr. Erika Bobíková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 07 december 2017

Deň svätého Mikuláša patrí medzi najpopulárnejšie sviatky. Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený najmä deťmi, ktoré sú v tento deň obdarované sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do obloka a ráno si v nich nájsť milé prekvapenie.

Čítať ďalej...

Kalendár

december 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Pozrite si nové číslo