Tu nás nájdete

Interiér školy SZŠ Michalovce

Interiér školy

Máme radi našu školu, preto sa o ňu staráme. Od školského roku 2016/2017 sme sa interiéru školy rozhodli venovať samostatnú časť nášho webu. Svoje nápady, myšlienky o interiéri školy môžete napísať p. profesorkám PhDr. Gabriele Jenčíkovej a Mgr. Jane Hudákovej.

Veľkonočné inšpirácie

 • Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 19 apríl 2017

Jarná výzdobaPríchod jari, zobúdzanie prírody a návrat vytúžených slnečných lúčov sa spájajú s oslavou Veľkej noci. Patria k nej preto jarné symboly - svieže kvety, mláďatká, pestrofarebné vence a kraslice. Hádam v žiadnej obývačke nechýbajú bahniatka s ozdobenými veľkonočnými vajíčkami, či veľkonočné vence na dverách. Či už sú z dreva, vlny, polystyrénu, vyfúknutých škrupiniek, plastu, papiera alebo čokolády, prinesieme Vám  návody na tradičné i netradičné kúsky.  
Niektoré kreatívne techniky sú pre náročnejších a kreatívnejších jedincov, iné zvládnu aj začiatočníci. Veríme, že sa inšpirujete a využijete pri tom aj vlastnú fantáziu. Techniky sa dajú využiť aj pri iných príležitostiach pri výrobe ozdôb. My za interiér školy sme sa niektorými inšpirovali ako môžete pozrieť aj v našej fotogalérií.

Jarné upratovanie v škole

 • Napísal/a: Mgr. Alena Michalovová a PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 21 marec 2017

V novej školskej reforme sa ako hlavný faktor objavuje kvalita, ktorá je hlavným znakom našich škôl. Škola má byť vstupnou bránou do života, má byť priestorom  na uľahčovanie učenia žiakov. Dáte mi určite za pravdu, že útulný a primerane vybavený priestor je miestom, kde sa človek cíti dobre a dosahuje aj primerané výsledky.

Čítať ďalej...

Valentínska výzdoba triedy - vyhodnotenie

 • Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, Mgr. Jana Lörincová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 15 február 2017

Valentínske dekorácie

fotogaléria výherných tried

14. február - Deň svätého Valentína

 • Napísal/a: Mgr. Jana Lörincová, PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 13 február 2017

14. február - Deň sv. Valentína - je sviatkom všetkých zamilovaných, kedy si vyznávame lásku viac ako inokedy. Obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami, či inými drobnosťami a stretávame sa na romantických miestach.

Čítať ďalej...

Valentínska výzdoba triedy

 • Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, Mgr. Jana Lörincová
 • 28 január 2017

Valentínska výzdoba triedy

Január – Medzinárodný mesiac kreativity

 • Napísal/a: Mgr. Alena Michalovová, PhDr. Gabriela Jenčiková, Mgr. Jana Hudáková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 20 december 2016

Vážení učitelia, milí žiaci,

mesiac január je vyhlásený za Medzinárodný mesiac kreativity. Kreativita v živote človeka podporuje fantáziu, tvorivé myslenie, učí nás riešiť problémy, pomocou nej vidíme svet farebnejší, lepší a navyše nám pomáha zbavovať sa stresu. My, koordinátori interiéru školy a ENV, by sme vás chceli poprosiť, aby ste sa zapojili do výzdoby triedy vlastnými kreatívnymi nápadmi, výrobkami (maličkosť na stole, nástenke – napr. z papierových roliek, z dreva, z papiera...), čistotou v triede a kvetinovou výzdobou. Vašou aktivitou spríjemníte prostredie všetkým.
Ďakujeme.